Náš tým

 

 

 

 

Nové stránky školky jsou dostupné na adrese: skolkateptin.cz 

 

 

 

 

 

Markéta Petružálková (provozovatelka školky)

Veronika Kupková (koordinátorka)

Tereza Smělá (průvodce)

Vřelý vztah k přírodě jsem získala dílem zásluhou rodičů, kteří mě brávali od mala na chatu do Těptína a dílem díky turistickému oddílu, ve kterém jsem vyrostla a později ho i vedla. Průvodcem dětí v přírodě jsem se tak stala už ve svých 14 letech a nadšení pro vedení dětí mi vydrželo dalších 10 let, dokud jsem se sama nestala maminkou. Spojení dětí a lesa proto vnímám jako zcela přirozené, smysluplné a dva roky v lesní školce mě v tom jen utvrzují. Vystudovala jsem obor psychosociální studia a 10 let pracovala s dětmi z dětských domovů. Čtvrtým rokem jsem v psychoterapeutickém výcviku SUR. Těptín je pro mě, mého manžela a naše tři syny domovem už 12 let. Zpívám v pěveckém sboru, baví mě kreslit, tvořit - hlavně pro děti, a má ideální dovolená je putovat s batohem na zádech po horách, lesích nebo podél moře

Zdeňka Růžová Kučeravá (průvodce)

Pokud se mne zeptáte, kdo jsem a co mne baví. Odpovím Vám, že jsem především maminka dvouleté Julinky a že mne baví snad úplně všechno. Pocházím z krásného kraje - Českého Švýcarska. Strávila jsem tam bezvadné dětství i pubertu v zázemí lesácké rodiny. Letní brigády jsem trávila v tátově polesí sázením stromů, asanací lesa a pssst i sbíráním hub.  Mám 1,5 letou praxi s environmentální a ekologickou výchovou mateřských škol vedenou pod záštitou Lesů hl. m. Prahy. Do malebného kraje Kamenice mne přivedla láska - můj manžel, místní rodák. Když zrovna nepobíhám s dětmi po lese, proháním se po loukách na koni. A když počasí nepřeje jsem zalezlá za šicím strojem a tvořím. Miluju hudbu, milé lidi a otevřená srdce.

Lucia Kaprová (průvodce)

Pocházím z Východního Slovenska, z města ležícího u Národného parku Slovenský kras. Mám ráda přírodu, zvířata a vše co k tomu patří. Jezdím na koni, ráda kreslím, ale taky si ráda jen tak lenoším :) Když jsem se rozhodovala kam po ZŠ neměla jsem moc jasno. Chtěla jsem do budoucna pracovat se zvířaty jako veterinářka, nebo jako učitelka - jako každá druhá holčička, nebo jako navrhářka... Nakonec jsem vystudovala SPoŠ-agropodnikání-polnohospodářský managment. Později absolvovala kurz agroturistiky. Do Čech jsem přijela za prací. Pracovala jsem na agroturistickém statku, jako jezdec-ošetřovatel u koní. Kde se mi práce prolínala se zvířaty a se zákazníkem, také s dětmi. Dnes jsem tady 17 let a vdaná. S manželem máme dvě užasné děti, které nás naplňují :) Po mateřské dovolené jsem pracovala v ZŠ Těptín, jako nepedagogický pracovník, kde se začala ve mě znova víc a víc probouzet touha pracovat s dětmi. V součastné době si dodělávám kvalifikaci, aby se sen stal skutečností. 

Markéta Škrabalová Andreánská (průvodce)

Jiří Dušek (školník)

Naši sponzoři

Adresa

Lesní mateřská škola Těptín z.s.
Táhlá 1846
251 68 Kamenice - Těptín

Telefon

+420 724 854 591

E-mail

materska@skolateptin.cz